Turistický kurz třídy 6.B

Turistický kurz třídy 6.B- penzion Neco  v obci Malá Skála

Žáci třídy 6.B prožili  krásný týden v obci Malá Skála v romantickém údolí řeky Jizery. Každý den jsme vyráželi do různých koutů Českého ráje. V pondělí bylo naším cílem naučit se orientovat v terénu pomocí turistické mapy. I přes vysoké teploty se nám podařilo vystoupat na vyhlídky v okolí  Besedických skal. Jedná se o skály, ve kterých lze nalézt skalní bludiště Kalich a Chléviště a jež nabízejí několik atraktivních výhledů na celé maloskalské údolí.

Druhý den jsme vyrazili na zříceninu hradu Vranov-Panteon  a pokračovali stále do kopečka na hrad Frýdštejn, kde jsme byli za vynaložené úsilí odměněni hezkými výhledy do krajiny jabloneckého regionu.

Středeční odpočinkový den jsme si zpestřili návštěvou zámku Sychrov. Při komentované prohlídce jsme obdivovali reprezentativní interiéry a přilehlé zámecké zahrady v anglickém stylu.

Čtvrteční den jsme si zapůjčili rafty a nacvičovali základy pádlování a ovládání raftu. Odpoledne jsme vyrazili směr zřícenina hradu Zbirohy. Zřícenina leží na území obce Koberovy, blízko města Turnov.

Poslední den jsme strávili balením věcí a krátkou procházkou po okolí podél řeky Jizery.

Děti odjížděly plné zážitků a věřím, že je to pro ně inspirací pro poznávání dalších zajímavých míst v Českém ráji.

Tř. učitelka  M. Wenková

více fotek zde