Cykloturistický kurz 8. a 9. D 2016/2017

Ve dnech 12. až 16. června 2017 se třídy 8. D a 9. D zúčastnily cykloturistického kurzu v okolí Trutnova.

Týden začal cyklistikou z Trutnova přes Bojiště – Housku – Nový Rokytník – Staré Buky na Dolce (24,5 km).

V úterý jsme se na kolech přesunuli přes Bystřici do Retroparku Sejfy - Lesní plovárna. Ještě v ten den jsme se vydali na náročnější cyklotrasu do krás KRNAPu. Kolem Antonínova údolí, Sluneční stráně směrem na Horní Maršov až na Albeřický vrch. Dále jsme měli namířeno na Rýchorskou boudu kolem Bártova lesa a středověkého kamenného mostu s radostí zpět do Sejfů (36,5 km).

S novými silami jsme ve středu měli možnost projíždět Svobodou nad Úpou do blízkých Janských Lázní. Po odpočinku, dobré zmrzlině a ochutnávce oplatek v lázeňské kolonádě jsme vyjeli na krásnou Zlatou vyhlídku. Cestou jsme pozorovali výstavbu unikátní krkonošské stezky, která je vedena korunami stromů. Trasu jsme zakončili cestou přes Mladé Buky do Sejfů (20 km). Krásné počasí nám dovolilo maximálně využít areál Lesní plovárny aktivitami jako koupání, speedminton, ping pong a fotbal. Zážitkový den jsme zakončili u táborového ohně opékáním špekáčků.

Další den jsme areál Sejfů opustili a vydali se směrem na Babí k pevnosti Stachelberg s návštěvou rozhledny Elišky (vystavěna v roce 2014) a přes Dvoračky ke škole (22 km).

Kurz jsme ukončili v pátek výjezdem na motokrosovou dráhu, kde nás překvapil déšť. Naštěstí jsme se mohli schovat pod blízký stan. Po dešti jsme zvolili alternativní cestu do Vlčic a přes Hrádeček a Zelenou louku úspěšně zpět do školy (24 km). Celkově tedy žáci za týden najeli úctyhodných 127 km těžkým terénem.

Žákům se pobyt v přírodě rozhodně velice líbil, zvýšil jejich fyzickou kondici a určitě zanechal řadu zážitků a hezkých vzpomínek.

Soustředění proběhlo pod vedením M. Fialy a A. Imlaufové.

Martin Fiala