Férová snídaně

V pátek ráno jsme podpořili místní výrobce a fairtradové pěstitele.
Připojili jsme se tak k akci, která se koná při příležitosti Světového dne pro fair trade. Tisíce lidí na celém světě ho slaví druhou květnovou sobotu.
Žáci 7.A, 7.B, 8.D, 9.D, 5.B, 5.C, 1.B, 1.C, 3.A, 4.A a 8.C se svými třídními učitelkami posnídali pod širým nebem na školní zahradě. Měli jsme domácí vajíčka, marmelády, šťávy a kompoty vlastní výroby, napekli jsme chleba, buchty, bábovky a koláče s použitím místních surovin. Ochutnali čerstvé mléko a domácí sýry s pažitkou či medvědím česnekem. A jako sladkou tečku jsme si dali Fair trade čokoládu.

Chcete se o férové snídani dozvědět více a třeba na nějakou zajít i v sobotu? Klikněte zde.

Věra Krátká

foto: Irena Rozínková a Kateřina Klimešová