Okresní kolo dějepisné olympiády + přidány výsledky

Dne 17. ledna jsme na naší škole pořádali okresní kolo dějepisné olympiády. 28 soutěžících mělo 90 minut na to, aby poměřili své vědomosti z období první republiky. Pokud tedy chtěli žáci uspět, museli podrobně znát československé dějiny v letech 1918-1938. První dvě místa obsadili žáci trutnovského gymnázia. Třetí místo putovalo do Bílé Třemešné. Náš žák Vojtěch Křemenský ze 7. D zaostal za třetím místem o pouhé dva body. Dosáhl tak na vynikající 4. místo. S velkou pravděpodobností tak postoupí do krajského kola. I další naši dva soutěžící se umístili v první polovině startovního pole. Tereza Fuchsová z 9. A byla dvanáctá, Vít Braun z 8. C čtrnáctý. Všem zúčastněným děkujeme za píli a čas, který přípravě na olympiádu věnovali. Garant okresního kola Mgr. Monika Krejčí.

Monika Krejčí