Den jazyků na prvním stupni

Den jazyků ve 4.A a 4.C

Také na prvním stupni jsme se zapojili do projektového Dne jazyků. V pátek 29. září nás navštívila Veronica, která sice nyní žije v České republice, pochází však z daleké Zambie. Děti se na návštěvu pečlivě připravily a vyhledaly si Zambii na mapě. Zjišťovaly také další údaje o této zemi. Někteří si připravili dokonce celé malé knížky. S Veronicou jsme se bavili o barvách zambijské vlajky, dozvěděli jsme se, že v její zemi se mluví 73 místními jazyky a je proto třeba mít jeden úřední jazyk, kterým je angličtina. Zahráli jsme si společně hry, podívali se na dokumentární film, zjistili jsme, že v Zambii jsou také velká města a mnoho škol. Už víme, jak vypadá příroda v Zambii, jaká zvířata tam žijí, ale hlavně víme, proč se učíme angličtinu - Veronica totiž vůbec nemluví česky. Děti si ověřily, že se dokáží zeptat na to, co je zajímá, že dokáží odpovídat, a že úvodní zdvořilostní otázka „How are you?" se nejen používá, ale opravdu funguje jako začátek rozhovoru. Návštěva se nám moc líbila a s Veronicou jsme si slíbili, že to nebylo naše poslední setkání.

Renata Míková, Ivana Dvořáková

Ivana Dvořáková