Spaní ve škole

Ve čtvrtek 8. září 2016 přišli žáci a žákyně 3. A do školy se spacáky a karimatkami, aby strávili noc ve škole. Před námi bylo hledání odpovědí na otázky:
Co se děje v noci ve škole? Obchází školou po setmění strašidlo? Dá se na chodbě zpívat? Jak se maluje akrylovými barvami? Můžeme vyrobit dřevěné pexeso? Dokážeme zahrát ticho? Najdeme společnou píseň? Umíme mluvit beze slov a zvuků?

To všechno jsme mohli zjistit během večera a noci, které jsme strávili ve třídě, v družině a na chodbách školy. Cílem bylo seznámení s novými spolužáky a prožití něčeho nového. Večer nám přijel zpestřit muzikoterapeut Mgr. Michal Štursa, s nímž jsme vyzkoušeli, jak se dělá ticho, jakou moc má zvuk a jak s ním zacházet. Viděli a slyšeli jsme tibetské mísy, šamanský buben, djembe, mořský buben, koncovky, a mnoho dalších zajímavých hudebních nástrojů. Nakonec jsme se (ne všichni) nechali uspat jemným bubnováním, cinkáním a zpěvem. Ráno jsme se po společné snídani pustili do práce a už se těšíme (někdy) na další spaní ve škole.

Děkujeme všem hodným maminkám, které se postaraly o to, abychom neměli hlad, panu Štursovi za krásnou hudbu a všem dětem, které překonaly strach ze tmy, strašidel a ticha.
                                                                                                                                                             Mgr. Ivana Dvořáková

Irena Rozínková