Branný den pro první stupeň

Ve středu 20. června proběhl ve škole branný den určený především žákům prvního stupně. Celá akce začala vyhlášením cvičné evakuace školy, kdy všichni žáci a zaměstnanci museli urychleně opustit budovu. Úspěšnou evakuaci pak doplnila ukázka trutnovských hasičů, jak  bezpečně vyvést dvě "kouřem přidušené" osoby. Pestrý program složený z 21 stanovišť, která si připravili a obsluhovali žáci devátých tříd, pak pokračoval na venkovním sportovišti. Žáčci si mohli prakticky vyzkoušet např. transport a ošetření zraněného, střelbu ze vzduchovky, vázání uzlů, prolézání úzkým tunelem a mnoho dalších aktivit. Branný den zpestřily ukázky techniky a práce právě trutnovských hasičů, městské policie a také budoucích zdravotních sestřiček, za což všem velmi děkujeme a budeme se těšit na další dobrou, a snad jen preventivní, spolupráci.

Martin Fiala