Školní kolo dějepisné olympiády - výsledky

Dnes (21.11.2018) proběhlo o velké přestávce slavnostní vyhlášení výsledků školního kola dějepisné olympiády. Letošní tématem byly Cesty. Tedy přesněji "Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". 19 žáků z osmých a devátých ročníků řešilo 90 minut celkem 18 otázek. Ze 70 možných bodů získal vítěz Vojtěch Křemenský z 8. D plných 61 bodů. 60 bodů měl Martin Dostál z 8. C a 59 bodů získal Vít Braun z 9.C. Všichni tři jmenovaní tak postoupili do okresního kola, které se bude konat 16. ledna přímo na naší škole. I další účastníci si vedli velmi dobře. 15 z nich vypracovalo práci úspěšně (to znamená, že dosáhli na 60 procent bodů). Tabulku s výsledky přikládám níže. Poslední čtyři jsou na přání žáků uvedeni pod číslem jejich práce. Všem 19 účastníkům gratuluji k úspěšné práci a postupujícím přeji do okresního kola hodně zdaru.

Monika Krejčí