Noc s Andersenem

Z pátka 12. na sobotu 13. dubna přespalo téměř 40 dětí v doprovodu paních učitelek ve škole. Po přivítání a krátkém seznámení se účastníci dozvěděli něco o nakladatelství Albatros, a zahráli si několik zábavných her. Následně si děti ve skupinkách připravily krátké scénky na téma „Rychlé šípy" a vzájemně si je předvedly. Vrcholem večera byla napínavá stezka odvahy, během níž děti procházely temnou školou a setkávaly se se strašidly. Některá pro ně měla dokonce připravené úkoly, za které děti dostaly drobnou odměnu. Po stezce už přišly jen příběhy na dobrou noc a šlo se spát. Ráno po snídani se děti rozešly domů.
Celý program si pro mladší spolužáky nachystal tým organizátorů složený převážně ze žáků druhého stupně. Nebýt jejich nasazení a nadšení pro věc by se tato akce vůbec neuskutečnila. Odměnou jim byla radost všech mladších účastníků. Nejvíce se dětem líbila stezka odvahy. Jen by prý příště mohla být o něco delší.

Velké poděkování za výborné bábovky, buchty, koláčky, koláče, dort a slané dobroty.

kolektiv knihovnic

autor textu: Mgr. Anna Slavková

Průběh  akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

Irena Rozínková