Návštěva Litvy

Učitelé Jana Fišerová, Jana Halířová a Jan Geťko a žáci Kristýna Dvořáková, Karolína Bekrová, Anna Kasáková, Albert Ondráško a Martin Dostál ve dnech 7. až 12. října 2013 navštívili v rámci projektu COMENIUS, nazvaného WEATHER IN SCHOOL, třetí partnerskou školu v litevském městě Taurage.

Cestou tam se zastavili v bývalém německém nacistickém koncentračním a vyhlazovacím táboře Osvětim - Březinka.

Kromě naší výpravy dorazili i žáci a učitelé ostatních partnerských škol z Německa, Španělska a Turecka. Na konci tohoto školního roku nás čeká ještě návštěva školy ve Španělsku.

Cílem každého projektu Comenius je za pomoci grantových prostředků podporovat mezinárodní spolupráci škol v Evropě. Tyto projekty mimo jiné významně přispívají ke zdokonalování v cizím jazyce.

Program setkání byl opravdu bohatý.

Po příjezdu čekala na učitele slavnostní (ale přesto pracovní) večeře a na žáky seznamovací párty.
Další den byl vyhrazen prezentacím projektů, přehlídce vlastnoručně zhotovených plavidel, hodině litevštiny, prohlídce školy a výrobě ekologických lodiček. Den žáci zakončili relaxací v bazénu.
Ve čtvrtek nás čekal výlet na Horu křížů, žáky pak prohlídka muzea čokolády. Po obědě jsme navštívili větrný mlýn, kde jsme si vyzkoušeli upéct tradiční litevský žitný chléb. Čtvrteční večer strávili žáci na bowlingu.
Poslední den jsme si užívali výlet lodí, večer se konala pro studenty rozlučková párty v ruském stylu.