Závěr projektu Studentské minipodniky Severovýchod se blíží

Zveme na 1. veletrh fiktivních firem v Trutnově!

Jak jsme již v prosinci loňského roku informovali, rozvíjíme podnikatelské dovednosti našich žáků formou projektu EU OP VK "Studentské minipodniky Severovýchod", reg. č. CZ.1.07/1.1.00/54.0017.

Projekt nyní vrcholí prvním veletrhem fiktivních firem, a to ve středu 24. června 2015 ve Společenském centru UFFO mezi 9. a 14. hodinou. Nevšední akce nabídne zúčastněným fiktivním firmám z řad základních i středních škol možnost prezentovat výsledky své celoroční práce nejen mezi sebou, ale i běžným návštěvníkům veletrhu. Dále budou fiktivní podniky soutěžit o nejlepší fiktivní firmu a dojde i k  vyhlášení ceny diváků. Vítězem se stane firma, která dosáhne nejvyššího součtu bodů ze všech dílčích soutěží (stánek firmy, katalog, powerpointová prezentace firmy, slogan, maskot). Těšíme se proto na setkání s týmy zapojenými přímo do projektu, ale i se žáky a učiteli, kteří si přijedou ozvláštnit konec školního roku.

Další den, ve čtvrtek 25. června 2015 dopoledne, se bude v UFFU konat Závěrečná konference, na které budou učitelé tří zapojených základních škol a jedné školy střední prezentovat svou celoroční práci. Setkáme se tak opět s kolegy ze ZŠ Prodloužená Pardubice-Polabiny, ZŠ Stráž pod Ralskem a z Obchodní akademie Olgy Havlové Janské Lázně.

V průběhu roku děti prokázaly schopnost postavit se nejedné zajímavé výzvě, jejich učitelé-mentoři byli obohaceni a inspirováni pro další práci s žáky. Děkujeme zástupcům úspěšných místních firem Kasper Kovo, Autostyl Trutnov, BP Lumen Úpice a Telefon Servis Náchod a ředitelce jednatelství Krajské hospodářské komory, ing. Jolaně Vašákové, za předání mnoha zkušeností a rad z praxe. Projekt přinesl nová a zajímavá témata z podnikatelského prostředí a určitě pomohl žákům a studentům v další profesní orientaci.

Petr Horčička