Co je nového ve 4. patře?

11. 4. 2024

Maličkosti, které třeba někomu zpříjemní den

Odpad, nebo poklad?

Naše škola se dlouhodobě snaží děti vzdělávat v oblasti ekologie, a tak jsme přišli s nápadem swapu. Máte doma věc, která je pořád funkční a v dobrém stavu, ale nepřináší vám už radost? Přineste ji do školy! Místo toho, aby doma překážela nebo letěla na skládku, může někomu jinému udělat radost a vy si na oplátku můžete vybrat něco z věcí v naší výměnné budce ve 4. patře.

Relaxační koutek

Po vzoru škol z Islandu a dalších zemí, které se snaží aplikovat principy wellbeingu v praxi, jsme ve 4. patře umístili koš s karimatkami. Žáci je mohou využít o přestávkách, když si chtějí popovídat nebo se protáhnout, ale i během hodin, kdy pracují v kruhu nebo skupinově. Třídy většinou nejsou tak velkorysé, že by v nich byl prostor na podobné aktivity, a karimatky nám tak umožňují zase lépe využít prostorné chodby.

Tímto bych také chtěla poděkovat Amálii Líbalové a Isabel Vivienne Jonhson z 8.C za pomoc s tvorbou informačních cedulí.

Mgr. Sára Mádrová

učitelka 2. stupně, Čj, Aj