Sobotní škola v terénu

18. 2. 2024

Žáci vyrazili za záchranáři do hor

V sobotu 17. února se žáci z Klubu nadaných dětí vydali do terénu za členy Horské služby v Janských Lázních, aby se dozvěděli, jak fungují záchranné akce v horách. Zjistili, jak taková záchrana zraněného či pohřešovaného člověka probíhá, jaké vybavení je k tomu potřeba, co horští záchranáři nejčastěji při svých výjezdech řeší a zda je těžké stát se jedním z členů Horské služby v Krkonoších. O tom všem natočili zajímavou reportáž, která vyjde v následujících dnech na stránkách školy v rámci školního Vysílání Komendy. Máte se na co těšit!