Čarodějnice "Berta"

30. 4. 2024

Projektový den ve 3.C

Výuka v den před Filipojakubskou nocí neprobíhala ve 3.C standartním způsobem. Žáky provázela učením po celý den čarodějnice Berta, která dětem připravila čarodějná cvičení z českého jazyka, matematiky i čtení. Žáci tak mohli uplatnit své čerstvě nabyté znalosti z vyjmenovaných slov, neboť Bertin lektvar pro zachování věčné krásy a mládí se výry, hlemýždi, slepýši a netopýry jen hemžil. Spočítat správně, v oboru sčítání a odčítání do 1000, počet netopýřích oušek, sušených žížal a díží slizu dalo některým čarodějnickým učňům také pořádně zabrat. Na závěr vyučování přečetla Berta žákům pohádku o svém nelehkém životě a připomněla jim historické důvody dodržování tohoto lidového obyčeje.

Mgr. Soňa Mědílková, DiS.

pedagogická asistentka

Mgr. Petra Pavlů