Hmyzáci ve 2.B

27. 6. 2023

Projektový den o hmyzu se vydařil

Naši druháci mají rádi hmyz. Druhým rokem chováme v teráriu strašilky. Letos se podařil jejich odchov. Noví hmyzáčci našli domov u některých spolužáků a ve zverimexu. Narozená strašilčí miminka jsme pozorovali lupou, kreslili jsme je na počítači a našli si o nich zajímavé informace, obrázky a videa. Jelikož máme ve třídě zvídavé děti, které chtějí o hmyzu vědět více, pozvali jsme si  do třídy zkušeného entomologa. Pan zástupce Martin Fiala má bohaté zkušenosti z expedic. Poutavě nám vyprávěl o broucích, pavoucích a jiných zvířatech, které na svých výpravách potkal. A tak už  víme, že hmyz tvoří nejpočetnější skupinu živočichů na světě, jaký je rozdíl mezi broukem a pavoukem...  Prozradil nám také odchytové entomologické fígle.  Děkujeme za zajímavě strávené hodiny na konci školního roku.

Pro zájemce o chov strašilek

Přijďte si do třídy pro nového hmyzího mazlíčka. Máme jich nepočítaně!

A co o projektu napsali žáci?

Strašilky mají hezký špičatý zadeček. Tomík má rád strašilky. Já taky, ale někdy se bojím jejich očí.

Laura S.

Mně se moc líbila obří sbírka brouků od pana zástupce.

Martin P.

Mě zajímají brouci rodu vrubounů a sršně.

Sebík V.

Strašilky jsou zajímavý hmyz, který má rád břečťan, maliník a ostružiník.

Sophie W.

Mgr. Miroslava Augustová