Přijela nám zahrát Filharmonie HK

7. 5. 2024

Hudební pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků

Jak zní hoboj nebo klarinet? Jak se vyrábí, z jakých součástí se skládá a za kolik korun ho lze pořídit? Co je taktovka? Kdo je v zemi zdejší, nejhezčí a nejkrásnější? A jak by asi zněl hlas každého ze sedmi trpaslíků zahraný na různé hudební nástroje? Odpovědi na tyto a další otázky už znají žáci I. stupně naší školy díky milé návštěvě kvintetu Filharmonie z Hradce Králové pod vedením pana Milana Zajíčka. Žáci si od hudebníků nejen vyposlechli hudební pohádku, ale sami si při ní také aktivně zatancovali a zazpívali.

Mgr. Soňa Mědílková, DiS.

pedagogická asistentka

Mgr. Petra Pavlů