Spaní ve škole na Halloween

3. 11. 2023

Žáci 2.A a 3. C se rozhodli, že překonají další výzvu a pokoří strach.

Halloween poskytl pádný důvod k našemu odhodlání. Kolem páté večer se scházíme ve škole oblečeni do strašidelných kostýmů. Čím strašidelnější jsou, tím máme větší šanci, že nás ochrání před zlými duchy. Zatímco malé skupiny dětských „příšerek“ pečou mumie, další vyrábí kočičky na zavěšení pro ozdobení našich tříd. Poté nás čeká šest strašidelných stanovišť, kde tkáme pavučiny, hledáme bonbónky ve velké krabici plných pavouků, vyrábíme jednoduchý kostým mumie z toaletního papíru, hrajeme vážnou dýni, házíme pavoukem na terč a vedeme strašidelné oko v podobě papírové koule pomocí punčochy na hlavě
cestou necestou. Posilněni sladkostmi si připravujeme nocleh a bavíme se se Saxanou u kouzelného filmu – Dívka na koštěti. Ale ještě něco nám schází – stezka odvahy. Ta nesmí chybět. Je lemovaná svíčkami a lucernami z dýní. Občas se ozvou hrůzostrašné zvuky, vrčení a kvílení, ale všichni se navzájem podporujeme a i tuhle aktivitu zvládáme. Poté uléháme a kapky deště nám hrají tichou noční ukolébavku. Usínáme. Ráno si nadšeně sdělujeme zážitky a už plánujeme další „přespávačku“ ve škole. Děkujeme rodičům za nápadité a vynikající laskominy, díky kterým se akce pozvedla o další level výš.

Žáci 2.A a 3. C s D. Kyselovou, B. Mrštíkovou, P. Pavlů a S. Mědílkovou

Mgr. Petra Pavlů

učitelka 1. stupně

Mgr. Dagmar Kyselová

učitelka 1. stupně

Mgr. Soňa Mědílková, DiS.

pedagogická asistentka

Blanka Mrštíková