Zvířecí mininávštěva ze záchranné stanice JARO Jaroměř

4. 3. 2024

Děti z 1.A, 1.B a 1.C měly jedinečnou možnost pohladit si ježka a zblízka prozkoumat netopýra.

Zvířecí mininávštěva ze záchranné stanice JARO Jaroměř

V pátek 1.3. k nám zavítala roztomilá návštěva ze záchranné stanice JARO v Jaroměři. Slečna lektorka přivezla ježka východního a netopýra malého.  Povyprávěla dětem o životě těchto zvířat ve volné přírodě a také v záchranné stanici. Beseda se také týkala ochrany přírody a volně žijící zvěře. Děti získaly lepší představu o působení lidské činnosti na přírodu a potřebě vzájemného respektu u všech bytostí v naší krajině.

Ježek byl natolik přátelský, že jsme si ho mohli i pohladit a netopýra jsme nakrmili, sledovali, jak se zahřívá, poslouchali ultrazvukové vlny, které netopýři vydávají. Po krmení jsme počkali, až se netopýří samička vyprázdní.  Dokonce jsme viděli i loveckou akci, kdy se netopýr zakousl do rukavice, z níž původně dostával červy.

Děkujeme všem pracovníkům záchranné stanice JARO, že se neúnavně starají o poraněná a opuštěná divoká zvířata a jejich životní prostředí. Dále oceňujeme, jakým způsobem šíří osvětu o ochraně přírody.

Mgr. Jana Jirásková

učitelka 1. stupně