Školní výlet 2.B

Po příznivé předpovědi počasí jsme se rozhodli vyrazit na výlet ve středu 4.června 2014. Nasedli jsme na linkový autobus do Janských Lázní, stihli jsme zdárně i vyjet lanovkou v 9.00 h, což byl pro některé děti velký zážitek ! Pak nastala turistika - směr Černá bouda s výhledem na Sněžku, malá zastávka na schovávanou pod Václavákem (prudký kopec "oblíbený" běžkaři v zimě) a velká pauza na relaxaci a oběd u Kolínské boudy. Děti stihly obdivovat kozičky a vyřádit se v malém zábavném parku patřící Kolínské boudě. Slunce již mezitím vyšlo a ke konci cesty do Pece pod Sněžkou bylo již teplo. Došli jsme včas na linkový autobus a dojeli spokojeni a unaveni do Trutnova.

Výlet se velmi vydařil, doplněn i o poznatky z prvouky. Během výletu došlo jen k malým poraněním - 2 odřená kolena.

Určitě bychom rádi zopakovali výlet s podobným zaměřením  -  být v přírodě na čerstvém vzduchu a daleko od silničního provozu.

Olga Černá

Mirka Augustová