Exkurze do pražské Troje na tradiční líhnutí tropických motýlů

Exkurze do pražské Troje na tradiční líhnutí tropických motýlů a návštěva  ZOO Praha

Dne 26. 4. 2017 vyrazili žáci z 6. tříd do pražské Troje na tradiční líhnutí tropických motýlů. Líhnutí motýlů probíhá od dubna až do poloviny května ve skleníku Fata Morgana v botanické zahradě. Motýlí kukly se dováží v několika etapách z motýlí farmy ze Stratfordu nad Avonou.

Z Faty Morgany jsme pokračovali do ZOO Praha, která je odtud vzdálená 10 minut chůze. Děti se v ZOO mohly podívat na to, co je nejvíce zajímalo. Nadšení vzbudil pavilon indonéské džungle a moderní  pavilon pro slony, tzv. Údolí slonů. Těsně před odjezdem jsme zavítali ještě do nedalekého Trojského zámečku. Přebytečnou energii děti vybily v bludišti v zámeckém parku.

I přes nepříznivé počasí děti neskrývaly nadšení. Odvezly si spoustu zážitků, mnoho fotografií a hlavně inspiraci, jak mohou trávit svůj volný čas.

Miroslava Wenková