Den OFF

DEN OFFLINE - PÁTEK 15. února 2019
Vážení rodiče,
na pátek plánujeme tradiční akci Den Off-line. Den, kdy se vypneme a užijeme si digitální detox. Telefon necháme doma a ve škole vypneme všechny počítače a servery. Ponoříme se na jeden den do technické minulosti.
Je to neuvěřitelné, ale ještě před dvaceti lety jsme uměli přežít bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Dnes už nemůžeme pochopit, že jsme si dokázali domluvit rande a co víc, na tom randění jsme se setkali. A život bez internetu? Nepředstavitelné!
Už jste někdy přemýšleli, jak nám moderní technologie užírají volný čas? Jak změnily náš život? Že jsme na nich závislí a máme velké problémy si bez nich poradit? Počítače, internet a mobilní telefony jsou určitě dobří pomocníci, ale bylo by dobré si občas připomenout, jak by vypadal svět bez nich a zda si ještě vůbec dokážem poradit, pokud budeme „offline".

V pátek 15. února 2019 se naše škola (přidají se i rodiče?) ponoří do offline světa, bez počítačů a mobilních telefonů. Dokažme si, že máme sílu přežít jeden den bez mobilního telefonu, počítače a internetu. Jeden jediný den. Od rána do večera mít vypnutý mobil i počítač a tabletu se ani nedotknout. Bude to chtít opravdu silnou vůli. Dokážeme to?

Jak to bude probíhat?
Od 0:00 do 23:59 máme vypnutý mobil, ve škole nejde wifi, jsou vypnuté všechny počítače (ona stejně nejde počítačová síť) a učí se hezky po staru. Všechna setkání, potkání a rande si holt musíme domluvit den předem. Některé rodiny nezapnou ani televizi! Posílají se oběžníky místo emailů. V informatice ukážeme studentům staré stroje. Ukažme jim telefonní seznam, kopírák, magnetofon, „točící" telefon, promítačku diáků nebo filmů, meotar, psací stroj, stravenky, deskové hry, ...

Podpoříte nás a své děti?

Kdo donese svému třídnímu učiteli do středy 20.2. 2019 podepsané potvrzení od rodičů, že celý pátek 15.2. byl OFF-LINE, dostane tradiční pamětní placku.

Děkujeme za vaši podporu

ZA organizátorský tým