Vybavení školy

Komplexní stavební řešení

Škola se skládá ze čtyř hlavních celků - hlavní budovy, budovy školní družiny a jídelny, vnitřní sportoviště a venkovní portovní areál. Hlavní budova se rozšířila o půdní vestavbu a tím vznikly nové prostory pro odborné učebny. V hlavní budově je sídlo vedení školy a nacházejí se zde kabinety vyučujících. Budova školní družiny a jídelny byly také rozšířeny o půdní vestavbu, kde naleznete oddělení školní družiny a klubu.

Sportovní zázemí

Když se řekne Komenda v Trutnově, řada lidí si představí školu zaměřenou na sport. Jedná se o školu se skvělým sportovním zázemím. Byla přistavěna sportovní hala pro míčové sporty a 628 sedících diváků, její kompletní zázemí a 3 horolezecké stěny. Nově v této části budovy byly v 1. patře vybudovány prostory školní družiny. Stávající tělocvičny byly rekonstruovány a přestavěny na gymnastickou a univerzální tělocvičnu. Poblíž původních tělocvičen jsou i kabinety tělesné výchovy včetně skladů sportovního materiálu.

Venkovní sportovní areál obsahuje dvě univerzální hřiště s umělým povrchem, atletický ovál s umělým povrchem a lehkoatletickými sektory, asfaltovou dráhu pro kolečkové lyže, hřiště pro plážový volejbal a dětské hřiště pro děti prvního stupně a  družiny.

Vedle sportovní haly se nachází velká umělá horolezecká stěna v objektu ZŠ Komenského Trutnov v suterénu . Lezecká plocha stěny činí cca 500 m2 a její součástí je i umělá spára, převisy různého sklonu, stropy, „rajbasy“, velké množství struktur a samozřejmě expresky. Výška stěny se pohybuje kolem 12 metrů a součástí jsou i cesty pro nácvik lezení s cepíny. Je zde celkem 25 linií a bývá zde kolem 100 cest. Pro veřejnost a oddíly je ve všední dny stěna otevřena odpoledne a večer, o víkendech pak po domluvě. Zapůjčení materiálu je také možné pouze po domluvě.

Esteticky úhledné prostory

Ve spolupráci s interiérovou designérkou budujeme originální a ucelený koncept, který bude vyhovovat jak po stránce funkční, tak i po stránce vizuální. Nový koncept obsahuje přehledný informační systém, každé patro i suterén má svou barvu, která se opakuje na silné vodorovné lince na zdech, rámech nástěnek a značení jednotlivých tříd. Na konci chodeb jsou dominantní barevné polepy skleněných dveří. Motivem je jemná vlna, která koresponduje s vlnami na podlahách. Nový koncept obsahuje "refresh" vstupní haly a odpočinkových zón pro I. a II. stupeň.

Moderní technologie

Využíváme nejmoderní informační a komunikační technologie. K dispozici jsou v rámci výuky i po jejím skončení. Nabízíme zájmové aktivity pro technické nadšence, uplatňujelme techniku i v rámi realizovaných projektů.

Směrnice ICT

Každodenní péče

Venkovní prostory jsou pravidelně upravovány, školu v sezóně zdobí bohatá květinová výzdoba. V blízkosti hlavního vchodu se nachází dřevěná socha Učitele národů od krkonošského umělce Rolanda Hantla z roku 2014. Návštěvníci mohou odpočívat na lavičkách, které jsou stejně jaké další okolí příjemným místem k relaxaci, setkání a odpočinku.

Vnitřní prostory pečlivě udržujeme, učebny jsou moderně vybavené. V 2. a 3. patře byly pro potřeby výuky i žáků vybudovány relaxační koutky. Jsme pyšní na útulně a funkčně vybavené kabinety, moderní cvičnou kuchyňku. Učitelé společně s žáky se podílejí na výzdobě chodeb či šaten. V suterénu umístěné šatny jsou vybavené skříňkami, které slouží k uložení obuvi a svrchního oblečení. Ve škole už více než deset let funguje školní knihovna se zajímavým knižním fondem a knihovnickými akcemi.

Rozsáhlé školní prostory denně pečlivě uklízíme, udržujeme v co nejlepším stavu, aby vyhovovaly pravidelným revizím. Všude splňujeme všechny bezpečnostní a hygienické požadavky, škola je kompletně bezbariérově přístupná.