Dějepis a občanská výchova

Okresní kolo dějepisné olympiády u nás ve škole

22. 1. 2024

Skvělý výsledek Davida Oupice z 9. B.

Exkurze 6.B a 7.B do archeoparku Všestary

15. 1. 2024

Naši žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli život v pravěku

30. 11. 2023

28.11. se 15 žáků 8. a 9. tříd zúčastnilo školního kola dějepisné olympiády - výsledky zde

Právo a morálka

22. 9. 2023

Na hodinu Občanské výchovy ve třídě 9.A přišel základy práva a morálky přednášet Michal Daněk - absolvent Právnické fakulty UK v Praze a Policejní akademie ČR.

Představení o Leonardu da Vincim

8. 9. 2023

Divadlo a výstava ve škole

Okresní kolo dějepisné olympiády u nás ve škole

19. 1. 2023

Naše škola opět uspořádala okresní kolo dějepisné olympiády

Exkurze šesťáků do Archeoparku Všestary

16. 1. 2023

Desátého ledna se 6. A a 6. C podívala do Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové.

8. 12. 2022

Přinášíme výsledky a fotky ze školního kola dějepisné olympiády.

Pojďte s námi do kina

7. 12. 2022

Chystáme se na promítání filmového dokumentu o našich letcích

Představení o Nicolasi Wintonovi

24. 10. 2022

Pozvánka na školní kolo dějepisné olympiády

12. 10. 2022

Milovníci historie z 8. a 9. tříd hlaste se v kabinetě u paní učitelky Krejčí. 5. prosince se totiž bude na naší škole školní kolo dějepisné olympiády.

Osmáci a deváťáci v Terezíně

10. 6. 2022

Historické exkurze do Památníku Terezín

Úspěch Lukáše Wenkeho

11. 4. 2022

Lukáš po postupu do krajského kola získal krásné 9. místo.

21. 2. 2022

Přinášíme výsledky a fotky ze školního kola dějepisné olympiády.

Úspěch našich znalců baroka

29. 3. 2021

Vynikající úspěch Lukáše Wenkeho v krajském kole dějepisné olympiády.

Trutnov 1866 - 2021

29. 3. 2021

Osmáci vypracovali samostatný úkol, který byl také off-line.

Revoluční slepice

9. 2. 2021

Jak může vypadat opakování Velké francouzské revoluce? Třeba jako životopis revoluční slepice Jeanette.

Historia magistra vitae

• Tento předmět se mezi dětmi těší velké oblibě, protože jeho základ tkví v poutavém vyprávění aprobovaných pedagogů s dlouholetou praxí.
  • O zájmu dětí svědčí i to, že se každý rok do školního kola dějepisné olympiády (je pro 8. -a 9. ročníky) hlásí okolo 30 žáků. Ti nejlepší pak postupují do okresního kola, které je již třetím rokem pořádáno přímo na naší škole. Je až neuvěřitelné, že téměř každý rok naši žáci postupují do kola krajského.
  • V hodinách jsou také často používány moderní technologie, které dětem historii přibližují.
  • V tomto školním roce jsme vybavili všechny třídy 2. stupně novými učebnicemi dějepisu, které jsou propojené s krásnými pracovními sešity. Práce s nimi dětem hodiny dějepisu úžasně zpestří.
  • V každém ročníku nabízíme historickou exkurzi, která se váže k ročnímu tématu. Žáci si vybírají, kam by chtěli vyrazit:
    • 6. ročníky rádi navštěvují Archeopark Všestary.
    • 7. třídy většinou čeká historická Praha, či Kutná Hora.
    • 8. ročníky se seznamují s místní historií návštěvou Gablenzova památníku a Jánské kaple, městského muzea nebo exkurze na Kuks.
    • 9. ročníky si poslední léta vybírají exkurzi do Terezína a návštěvu Stachelberku.
  • V minulých letech se nám povedly zajímavé společné akce, v nichž jsme si připomněli významné historické události – např. projektový den k 100. výročí vzniku ČSR, který vyvrcholil společným programem v hale naší školy. Mohli jsme tak vidět módní přehlídku z první republiky, vystoupení Sokolů a další zajímavé programy připravené dětmi. Vloni jsme podobným způsobem velkolepě pojaly výročí Sametové revoluce. Vrcholem tohoto projektového dne byla živá historická rekonstrukce 17. listopadu, kterou nacvičili deváťáci pro mladší spolužáky a předvedli ve sportovní hale.