Informatika

Na naší škole proběhla v roce 2019 rekonstrukce počítačové učebny, a tak se hodiny informatiky odehrávají v pěkném prostředí s novými počítači a interaktivní tabulí. Vedle ní má naše škola ještě druhou počítačovou učebnu tak, aby mohly hodiny informatiky, ale i další hodiny na počítačích, probíhat současně.

Na informatiku jsme děti rozdělili do menších skupin a díky tomu mají učitelé v informace více času na jednotlivé žáky. Informatika na naší škole probíhá v 5. a 6. ročníku a má dotaci jednu hodinu týdně.

Žáci se v hodinách naučí:

• základy práce s počítačem,
  • ovládat textový editor a pracovat v grafickém editoru,
  • poznávat rozmanité služby internetu,
  • připravovat prezentace, které pak v přírodovědných i humanitních předmětech
  • základy tabulkového editoru.

Kromě toho jsme nově v roce 2019 do vzdělávacího programu informatiky zařadili programování a robotiku, jež si děti zkouší na populárních ozobotech. Součástí naší výuky informatiky je v současné době také velmi důležitá prevence před kyberšikanou či stalkingem.

Vzhledem k velmi zajímavému vybavení digitální a počítačovou technologií jsme úspěšní při žádostech o různé granty a projekty. Více zde nebo zde.