Den Off-line

Den Off-line…

Již podruhé proběhl na škole den bez připojení k internetu, bez mobilů a počítačů. Pátek 10. 2. věnovali organizátoři tentokráte deskovým a společenským hrám.

Letošní ročník proběhl v takřka komorní atmosféře. Opět byla škola bez datového spojení se světem, dokonce i pevné linky byly odpojené (neúmyslně). Nebyla plánována žádná retro akce, jednotícím prvkem byly deskové a společenské hry. Cílem Dne Off-line není potrestat žáky za věčné vysedávání u počítačů a tabletů totálním odpojením od wifi, ale spíše ukázat, že čas se dá trávit i jiným způsobem než hrbením se nad elektronickými zařízeními. Učitelé dostali absolutně volnou ruku jak s projektem naložit, někteří normálně učili, akorát nepoužívali počítače a dataprojektory, někteří organizovali turnaje ve společenských hrách, někteří se dokonce věnovali výuce deskových her… Mnozí žáci v osmém ročníku neumí šachy L

Velkým dobrodružstvím pak bylo zvládnout off-line jídelnu pouze s lístečkem. Děkujeme personálu jídelny za trpělivost.

Žáci, kteří se chtěli zapojit do Dne Off-line a odpojit se od internetu alespoň na 24 hodin, dostali oranžovou pásku na ruku. Ten, kdo přinese potvrzení od rodičů, že opravdu vydržel, obdrží placku s originálním logem akce, které je každý rok jiné a počet je těžce limitován.

 

Příští rok chce organizační tým akci pojmout opět jinak. Máte se rozhodně na co těšit.

FISA