Letní soustředění sportovních tříd na Bišíku

V týdnu od 5. do 9. června 2017 se třídy 6. A, 7. A a 8. A zúčastnily sportovního soustředění. Týden začal pěším výletem z Pece p. Sněžkou přes Sněžku na Pomezní Boudy. V úterý jsme se na kolech v počtu 71 žáků přesunuli na Bischofstein, kde jsme tři dny stanovali. Úterní počasí prověřilo naše možnosti. V odpoledních hodinách nás zastihla parádní bouřka. Přesto jsme se vydali na rozhlednu Čáp. Z ní jsme se pak sešli alternativní cestou zpět do tábora. Cesta byla pro mnohé děti netradičním zážitkem. Majitelé Bischofsteinu nám nabídli suchou půdu pro usušení zcela promoklých věcí, některým nešťastníkům dokonce umožnili spaní v kanceláři. Středeční počasí se již umoudřilo, a tak jsme mohli absolvovat náročný sportovní program v Adršpašských skalách - orientační běh, závody do vrchu a časovku na kole. Po návratu do tábora jsme ještě zvládli slaňování na skalách a ručkování na laně přes přilehlý rybník. Aktivita děti natolik bavila, že jim ani nevadilo, když z lana spadly a vykoupaly se. Nádherný den jsme pak zakončili společným zpěvem s kytarou u táborového ohně. Následující den jsme se již pouze přesouvali na kolech zpět do Trutnova a odpoledne doma nabírali síly na další program. V pátek jsme ještě absolvovali triatlon (běh, střelba, plavání) v Dolcích, kde se též konalo závěrečné vyhodnocení celého týdne i s rozdáváním mnoha sladkostí. Soustředění proběhlo pod odborným dohledem trenérů - O. Šretra, Z. Plecháče, M. Macka a třídních učitelů - J. Růžičky, V. Krátké a M. Krejčí.

Monika Krejčí