Učitelské koledování a koncert školního sboru

V den připomínaný spíše kvůli zašifrovanému poselství starobylých Mayů, tedy v pátek 21. prosince 2012, se ve vstupním vestibulu a ve sportovní hale naší školy sešla celá škola, aby na chvíli odložila shon, stres a starosti. Na pořadu nebyly oslavy konce světa, ale připomínka toho, že Vánoce jsou tu také proto, abychom měli k sobě blíže a uvědomili si, že některé dárky nejsou vidět. Nejprve se učitelé smluvili a po několika ranních soustředěních své žáky po roce překvapili zpěvem koled v originálním balení. Na závěr bylo plánováno vystoupení největšího anglicky zpívajícího sboru, podpořeného hrou muzicírujících učitelů. Od 9 hod. škola nakráčela do sportovní haly, aby se zdejší prostředí otřásalo nejen radostným chorálem fanoušků trutnovského basketbalu, ale i hlaholem znějícím ze stovek dětských hrdel. Odehrál se tu tentorkát vánoční koncert, v němž byly potleskem odměněny jednak nové róby členek sboru, dále pak výkony některých sólistek, na závěr také spontánní výkony diváků, kteří se do programu živě zapojili.

Připojujeme jak fotogalerii, tak jedno video, jehož melodie vám může připomenout reklamu na nejmenovaný kofeinový nápoj...

Vánoční koncert - video

Petr Horčička