Jak 6. C slavila Vánoce

Byl večer 19. prosince a před školou se shromáždilo 21 nadšených dětí spolu se spacáky, krabicemi cukroví a dárky. Přestože valná většina slaví Štědrý večer až 24. prosince, 6. C se rozhodla nečekat a spolu se spolužáky ho chtěla strávit už o necelý týden dříve.

Celá třída se s nadšením vrhla do neobvykle tiché školy a poté do své třídy, která spíše připomínala útulný obývák. Jelikož 6. C nerada lení, vyrazilo se do kuchyňky, kde se  šikovné a ochotné ruce dětí pustily do výroby lineckého cukroví, protože jak se říká: bez práce nejsou koláče. Když cukroví už vonělo a kuchyňka byla pomalu a jistě očištěna od nánosu hladké mouky, pustili jsme se s chutí do rizota, které pro nás připravili ve školní jídelně.

Aby nám slehlo, vyrazilo se do sněhem zaváté zahrady, která odvážným jedincům poskytla prostor pro pořádnou sněhovou bitvu či vytváření andělíčků ve sněhu. Zima však byla neúprosná, tudíž se všichni s červenými tvářemi přesouváme zpět do školního útočistě.

Celá třída je v suchu, v teple, najedená, spokojená a hlavně v napětí, co kdo dostane za dárek. Za svitu prskavek a mírně falešného zpěvu koledy Štědrý večer nastal se i ti nejenergičtější děti utišily. A pak? Ode dveří se ozve "ťuk, ťuk" a do třídy vchází Santa se svým sobem Rudolfem a nese pytel s dárky. Samozřejmě, že to byly naše holky Terka s Erikou, které pro své spolužáky připravily toto malé překvapení. Každý si pak rozbalil svůj dárek a povyprávěl ostatním, za co byl tento rok vděčný.

Následoval čas hraní, povídání a radování se z dárků. Nakonec se učebna proměnila ve velkou ložnici plnou šesťáků ve spacácích. Po zhlédnutí pohádky všichni usínají a prospávají se do dalšího dne, kde už je, stejně jako ostatní žáky školy, čeká vánoční besídka.

Klára Černá