2. Velká cena v šachu v Hradci Králové

Zpráva z 2. VC v šachu konané dne 16. 12. 2017 na ZŠ SNP v Hradci Králové

 

Na 2. Velké ceně v šachu, která se konala 16. 12. 2017 na ZŠ SNP v Hradci Králové, se sjelo celkem 109 mladých šachistů a šachistek z celého kraje. V této nabité konkurenci se opět neztratil Jan Stoklasa z 2.B, který se ziskem 4 bodů ze 7 partií obsadil hezké 6. místo z 16 soutěžících v kategorii HD8 (ročník 2010 a mladší). Ke svému tradičnímu bojovnému výkonu Honza přidal i potřebné šachové myšlení a ověřil si, že se dá hrát i s těmi nejlepšími a pokud se vyvaruje některých lehčích chyb, může pomýšlet na příčky nejvyšší.

V kategorii HD14 (ročník 2004-2005) naši školu reprezentoval Karel Měřínský (7.C), který se 2 body skončil v poli poražených, když nevyužil několika dobře rozehraných partií k bodovému zisku. Pokud Karel bude mít chuť na sobě nadále pracovat a vyhne se některým zbytečným přehlednutím, určitě má v sobě potenciál se zlepšovat a zabojovat o lepší umístění.

Děkuji oběma klukům za dobrou reprezentaci školy.

 

Ing. Jiří Wenke

Vedoucí  šachového kroužku

 

Miroslava Wenková