I letos se můžeme „pochlubit“ postupem do krajského kola Biologické olympiády

Dne 12. 04. 2018 se uskutečnil 52. ročník okresního kola Biologické olympiády v kategorií D v ZŠ Malé Svatoňovice.

Tým vyslaný z Komendy musel absolvovat hodinový test na téma Pohyb. Poté následovalo laboratorní cvičení, při kterém žáci zkoumali šupinky motýlů. Na konci je čekala poznávačka rostlin a živočichů.

Okres Trutnov skončil ze všech okresů Královehradeckého kraje (hned za Hradcem) nejlépe. V této silné konkurenci se umístil na krásnem a hlavně postupovém 10. místě Vojta Křemenský ze 7. D (úspěšný řešitel). Držíme palce v kraji!

Velký obdiv patří i Lukáši Wenkemu ze třídy 5. A. Vzhledem k tomu, že se jedná o žáka prvního stupně, absolvoval biologickou olympiádu mimo soutěž. Celé náročné biologické dopoledne zvládl a co víc, dokonce se stal úspěšným řešitelem a bodově by postoupil do kraje. Věříme, že nasbíral cenné zkušenosti a příští rok ho čeká stejný úspěch.

Krásného výsledku dosáhly i holky. Úspěšné řešitelce Danče Janské ze 7. B patří 11. místo (postup do kraje jí unikl o 2 body). Zabojovala i mladší Lucka Kuhnová z 6. B, která bude ještě příští rok ve stejné kategorii.

Všem mladým přírodovědcům gratulujeme a máme radost, že se více zajímají o přírodu.

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Adriána Imlaufová