Jan Stoklasa slavil úspěch na Turnaji špuntů!

Šest mladých šachistů ze šachového kroužku při ZŠ Komenského 399, Trutnov se dne 27. 5. 2017 zúčastnilo ve Dvoře Králové Turnaje špuntů a největšího úspěchu dosáhl

Jan Stoklasa, který zvítězil v kategorii žáků 1. tříd! Ostatním klukům se tolik nedařilo, věřím však, že získané zkušenosti zúročí na dalších turnajích.

Jan Stoklasa vyhrál čtyři partie z pěti odehraných kol. Osvědčil bojovné srdce i v partiích, v nichž se dostal do problémů, příkladně zabojoval a dokázal průběh otočit na svoji stranu a dotáhnout partie do vítězného konce. Dokázal se soustředit plně na hru po celý turnaj, což v jeho věku jistě není jednoduché. Zaslouží si uznání za příkladnou reprezentaci školy!

Věřím, že tento úspěch bude správnou inspirací nejen pro Honzu Stoklasu, ale i pro další zájemce o tuto královskou hru.

V Trutnově, dne 27. 5. 2017

Ing. Jiří Wenke