Motýli a ZOO 17.4., Praha

17.4. se 54 žáků 6.ročníku vydalo do Prahy společně s p.učitelkami Wenkovou, Růžičkovou a s p.asistentkou Bernardovou pozorovat líhnutí tropických motýlů. To se každoročně odehrává během dubna ve skleníku Fata Morgana v botanické zahradě. Někteří motýli dokonce dětem sedali na ruku a na tričko - z toho měly děti asi největší zážitek. Motýli pocházejí z jižní Ameriky a Afriky a mají pro nás neobykle velké rozměry a barvy. Z Fata Morgany jsme se vydali do ZOO, která je odtud vzdálená 10 minut chůze. V ZOO jsme společně absolvovali prohlídku pavilonu Indonézská džungle , nedávno znovuotevřeného pavilonu Afrika a prohlédli jsme si společně výběh ledních medvědů. Pak děti dostaly rozchod a mohly se podívat na to, co je nejvíc zajímalo. Převážná část se tak vydala za doporučenými tučňáky, lachtany a dalšími zvířaty, jež v blízké ZOO ve Dvoře nenajdou. Těsně před odjezdem jsme zavítali ještě do nedalekého bludiště v zámeckém parku.

Zuzana Růžičková