Příprava na Biologickou olympiádu

... a takto se připravujeme na školní kolo Biologické olympiády 2016/2017

ZŠ KOMTU se v sobotu 5. 11. 2016 zúčastnila semináře na Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem, nazvaného dle tématu letošního ročníku Biologické olympiády kategorie C a D - Detektivem v přírodě.

Seminář pořádal Klub Natura pod vedením RNDr. Dobrorukové ve spolupráci s Gymnáziem Dvůr Králové nad Labem a Českou lesnickou akademií Trutnov pod vedením Mgr. Josefa Hotového (Muzeum východních Čech v Hradci Králové), Mgr. Jiřího Hotového (Povodí Labe) a Václava Lokvence (Lesní správa Dvůr Králové).

Celkem 10 žáků z naší školy si nejdříve užilo procházku studijním textem Biologické olympiády. Poté je čekala dvouhodinovka praktických ukázek. Žáci se nejdříve seznamovali s různými typy škůdců v našich lesích (lýkožrout, lýkohub, virózy stromů...) a následně si měli možnost vyslechnout a prohlédnout ukázky odlitků stop savců, parohů a rohů kopytníků, ukázky vycpanin různých savců, ptáků atd. Poslední část tvořila přednáška o bezobratlých souvisejících s letošním ročníkem Biologické olympiády.

Toto zajímavé biologické „dopolko a částečně i odpolko" si užili jmenovitě: Gabča Machová (6. A), Danča Janská, Robert Gall (6. B), Natálka Fraňková, Anička Šturmová, Lukáš Filípek (6. C), Vojtěch Křemenský (6. D), Kuba Harapát, Adam Dvořák (7. B), Marcela Kuhnová (8. B).

Mgr. Adriána Imlaufová

Miroslava Wenková