Šachisté na Velké ceně města Hostinné

Šachisté na Velké ceně města Hostinné

Čtyři mladí šachisté ze šachového kroužku při ZŠ Komenského si zahráli na velmi dobře obsazeném turnaji Velká cena města Hostinné, který se konal 24. 2. 2018.

V nejmladší kategorii „ročník 2010 a mladší" si opět dobře vedl Jan Stoklasa, který obsadil se ziskem 4 bodů ze 7 možných hezké 6. místo z 13 hráčů a hráček. Některé nadějně rozehrané partie se mu sice nepovedlo dovést do úspěšného konce, ovšem i tak ukázal svoje šachové myšlení a bojovnost.

 V kategorii „ročník 2008 a mladší" zažil svůj debut Tobiáš Prokop a opravdu si nevedl vůbec špatně. Nenechal se odradit některými dílčími neúspěchy, předvedl cit pro hru i správné soustředění během celého turnaje. Výsledkem bylo 13. místo ze 17 účastníků se 3 body ze 7 partií.

Dalšími našimi zástupci byl Matěj Bánský v kategorii „2006 a mladší" a Karel Měřínský v kategorii „2004 a mladší". Shodou okolností obsadili oba 16. místo z 18 účastníků se ziskem 2 bodů ze 7 partií. Jak Matěj, tak Karel se přesvědčili, že u těchto starších žákovských kategorií je bohužel každá chyba nemilosrdně potrestána a naopak je nutné využít každé možnosti k získání výhody nad soupeřem.

Pevně věřím, že všem jmenovaným vydrží to správné zapálení do šachů a chuť se zlepšovat, aby se jim posléze vynaložené úsilí vrátilo v dosažení pěkného výsledku na některém z dalších turnajů. 

Ing. Jiří Wenke
vedoucí šachového kroužku

 

 

 

 

 

 

 

Miroslava Wenková