Úspěch našich žáku na chemickém turnaji.

Chemický zimní turnaj ve Dvoře Králové nad Labem

Dne 30. ledna 2019 se skupina nadšených přírodovědců ve složení Štěpán Stoklasa, Tomáš Hroch, Jiří Vyhnálek, Matyáš Rozínek a  Ondřej Dostál vydala reprezentovat školu na Zimní chemický turnaj na Střední školu informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem.

Soutěž byla rozdělena do tří bloků, každý z nich trval 45 minut. V první části si soutěžící prakticky vyzkoušeli kreslení organické nebo polymerní molekuly v programu ACD/ChemSketch.

Druhá část soutěže byla zaměřena na praktické provedení separačních metod dělení směsí, důkazy přírodních látek a  provedení neutralizace. Každé družstvo mělo svého mentora, který pomáhal soutěžícím při provádění laboratorních cvičení. Na závěr této části předvedli mentoři zajímavé experimenty. Někteří mentoři byli z řad našich bývalých žáků, což bylo pro nás příjemné překvapení.

Poslední část byla pro nás relativně jednoduchá, protože byla zaměřená na kreslení dráhy pro ozobota, s nímž mají naši žáci bohaté zkušenosti.

Družstvo ve složení Stoklasa, Vyhnálek, Hroch skončilo na krásném 3. místě z 23 družstev.

Gratulujeme  a děkujeme jim za reprezentaci školy!

Miroslava Wenková