Dětská scéna 2015

Tak máme za sebou regionální kolo přehlídky dětských recitátorů.  Ve 3. kategorii 13. dubna reprezentovala naši školu a okres Trutnov Míša Součková. Tato nenápadná dívka má za sebou tuto zkušenost již potřetí. V 5. třídě Míša z krajského kola postoupila do celostátního kola ve Svitavách a všichni jsme slavili krásný úspěch. V loňském roce byl její výkon v krajském kole oceněn porotou. Je dobré upřesnit, že takto oceněných dětí je z 18 recitátorů šest a pouze dva z nich mohou postoupit do celostátního kola!

V krajských kolech je konkurence již opravdu veliká a účast na nich přínosná a inspirativní. Většina dětí pracuje na textech intenzivně se svými učiteli v ZUŠ, věnují se recitaci, pracují na zajímavých textech. Děti ze základních škol v takové konkurenci mívají malou šanci na další postup.

Míša v letošním roce pracovala na textu Ivana Martina Jirouse Pohádka pro Františku. Intenzivní práce a hledání postoje k tomuto zajímavému textu Míša proměnila v tak excelentní výkon v krajském kole, že ji porota bez váhání a s velkým uznáním opět vyslala reprezentovat Královehradecký kraj do Svitav na celostátní přehlídku. Úžasný úspěch! Zasloužený. Míša Součková je již ve svých 12 letech vynikající recitátorkou. Moc blahopřejeme. Celostátní přehlídka je již nesoutěžní, takže si Míša užije příjemné dva červnové dny ve Svitavách bez trémy, která mnoho recitátorů zlomyslně trápí.

Blahopřejeme Míše Součkové k takovému úspěchu, děkujeme za reprezentaci naší školy.

Práce na textech s Míšou je velkou radostí a moc se těším na spolupráci v příštím roce.

Mgr. Jarmila Schubertová

Kateřina Klimešová