Výchovný koncert

Dne 10. března se žáci 2. stupně naší školy zúčastnili výchovného koncertu o rockové hudbě 60. - 90. let 20. století. Koncert si pro nás připravili dva páni. Jeden přednášel o slavných rockových hvězdách a hudebních žánrech, druhý nám hrál ukázky z jejich tvorby.

Dokonce vtáhli do hry nás, žáky. Museli jsme vymyslet, jaká slova chceme do písně, kterou poté zarapovali.

Všechny to moc bavilo!

Kristýna Borůvková, 7.B

Glosy deváťáků :)

• Nevadilo mi tam být.
  • Bylo fajn, jak se ten druhej vůbec nebál. Jiným by to přišlo trapné tam něco takového dělat a ten chlápek byl úplně v klidu.
  • Nelíbil se mi občas zpěv černovlasého pána, ale ten druhý byl fajn.
  • Z koncertu si nic moc nepamatuji, protože to nebylo záživné.
  • Nebylo to dokonalé, ale ať v tom pokračují. Mám rád dinosaury!
  • Docela se mi to i líbilo, ale ten chlap s těmi blond vlasy byl děs.
  • Dá se říct jediné. Minutu ticha pro rock, po tomto již jistě umřel. A taky chudák malá, anglická výslovnost. Tohle si vážně nezasloužila.
  • Ta zpěvákova improvizace byla dobrá. Málokdo by ze slov pes, kozy a blbeček složil tak zábavnou píseň.
  • Pán s kytarou si asi myslel, že je reinkarnací zpěváků.
  • Bylo to velmi zajímavé a vtipné. Hlavně mě pobavila ta část, kdy paní učitelky řekly, že jsou holky.
  • Co se týká hlavních aktérů, připomínali mi jednoho člena kapely Green Day a postavu z Harryho Pottera (Siriuse Blacka).
  • Těch 60 minut rocku nebylo zas až tak špatných. Některé části byly vtipné a některé zase poučné. Ale když kytarista zpíval vejšky, trhalo mi to uši.
Hana Benešová