Vyhrabali jsme si dinosaura!

V pátek 20.11. naši školu navštívila interaktivní dílna Trilopark. Někteří žáci naší školy si tak během dne ve velké tělocvičně zahráli na paleontology. Děti se na začátku každé hodiny rozdělily na menší skupinky, v nichž navštěvovaly různá stanoviště. Na prvním místě se pomocí fosílií dozvídaly zajímavosti o živočiších, kteří žili na této planetě před miliony let. Na druhém stanovišti se žáci za pomoci štětečků snažili z písku vysvobodit kostru dinosaura. Na třetím místě si každé dítě odlilo svůj vlastní sádrový odlitek (např. trilobita), který si odneslo domů. Dílna byla určena zejména pro 6. ročníky, které se o práci archeologů učily na začátku tohoto roku v dějepise. Pro svou hravost si však dílna získala i srdce mladších účastníků z prvního stupně.

Monika Krejčí