Weather in school

Nový projekt v rámci programu Comenius, tentokráte o počasí  navazuje na úspěšný LULATS, terý se věnoval noční obloze a vesmíru.

V době od 6. do 10. listopadu proběhlo první setkání u nás v Trutnově. Do naší školy zavítaly výpravy učitelů a žáků z partnerských škol z Německa, Litva, Španělska a Turecka.  Na  programu bylo upřesnění programu projektu, dohodnutí termínů, vyřešení technických otázek při sdílení údajů z meteostanic a spousta jiných nezbytných záležitostí. Ve středu účastníky projektu přijal na staré radnici starosta města pan Ivan Adamec a také dostali lekci českého jazyka. Ve čtvrtek mimo jiné shlédli prezentace na téma meteorologické podmínky v partnerských městech  a navštívili Adršpach.

Už se těšíme na další setkání, tentokráte v Německém Norimbergu...

FISA