T - profi

2. 9. 2021

Naši žáci získali skvělé umístění v celostátním kole soutěži T-profi.

Poslední den prázdnin se naši tři žáci - Vašek Lička, Oliver Síč a Vlasta Vykus zúčastnili republikového finále v soutěži Talenty pro firmy.

Reprezentovali trutnovskou firmu ZPA společně se třemi studenty SPŠ.
Celostátní kolo soutěže se odkládalo kvůli Covidu už od června 2020. Nyní konečně proběhlo, i když pouze online formou . Zázemí pro uskutečnění poskytla naše škola v prostorách škoního klubu.

Finále se zúčastnila družstva z šesti krajů ČR. Týmy měly za úkol sestavit funkční zařízení za pomoci polytechnické stavebnice. Výsledek ovlivňovala nejen doba, za kterou tým dokázal stavebnici postavit, ale i správná montáž, pořádně dotažené šroubky a spoustu dalších faktorů.
Náš tým si vedl velice dobře a o pouhý bod mu uniklo první místo. Ale i tak nás výsledek velmi mile překvapil a potěšil.
Chlapcům ještě jednou děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Odkaz na článek Krajské hospodářské komory