18. 2. 2021

Chceme, aby se všechny děti vrátily do škol.

Vážení rodiče,

během aktuální situace se i naše škola zapojuje do boje proti koronaviru. Přejeme si, aby se žákyně a žáci, co nejdříve vrátili do školních lavic, spolu se svými milovanými učiteli.

Co se zatím podařilo:

- od 12. října 2020 jsme školou určenou pro nezbytnou péči o děti určených profesí (lékaři, zdravotní sestry, policie a další),

- v prosinci 2020 jsme se zúčastnili antigenního testování pedagogických i nepedagogických pracovníků školy,

- 15. února 2021 jsme byli distribučním místem pro vydávání roušek a respirátorů pro zájemce,

- 17. února 2021 jsem poprvé provedli dobrovolné antigenní testování zaměstnanců školy, zúčastnilo se 26 pracovníků školy, všichni s negativním výsledkem testu, odkaz na článek zde.

- zjišťujeme možnosti, jak provést testování žáků školy, hledáme možnosti na odběr protilátek pro pedagogické pracovníky, hledáme další možnosti testování pedagogů,

- spolupracujeme při vytvoření očkovacího centra v Trutnově.

- 26. února 2021 jsme podruhé provedli dobrovolné antigenní testování jak zaměstnanců školy, tak široké veřejnosti. Na základě spolupráce s Nemocnicí Trutnov a Vyšší odbornou školou zdravotnickou, Střední zdravotnickou školou a Obchodní akademií Trutnov jsme otestovali 53 zájemců.

- ve dnech 2. až 4. března proběhlo očkování 63 zaměstnanců školy.

- 5. března 2021 proběhlo další antigenní testování, zúčastnilo se 28 zájemců, všichni měli negativní výsledek testu.

- od 29. března 2021 startujeme povinné testování zaměstnanců školy na Covid-19, v prvním termínuj se podařilo samotestovat 36 zaměstnanců (ostatní jsou doma na home office) a všichni s negativním výsledkem.

Nechceme čekat, jak vše dopadne. Můžete nám nabídnout nějakou pomoc? Chcete se také zapojit k co nejrychlejšímu návratu dětí do škol? Napište nám - kontakty jsou zde.