Projekt naše město

11. 12. 2020

Projekt naše město - 2.A

Po zkušenostech s prací v centrech si v tomto týdnu 2. A vyzkoušela skupinovou spolupráci celé třídy.  Společným úkolem dětí bylo vytvořit vlastní město, ve kterém najdeme všechno potřebné a možná i něco navíc. Po počátečním zmatku si děti s pomocí paní učitelky a školní psycholožky rozdělily práci a pustily se do díla. Do tvorby se zapojila celá třída a děti se do práce naplno ponořily, přicházely s novými nápady a krásně spolupracovaly. Spolupráce se přirozeně neobešla bez drobných tvůrčích neshod, které se tím ale děti učily řešit. Na závěr jsme společně zhodnotili, jak se dětem pracovalo.

Dominantou města je rozlehlá zoologická zahrada a dále městský hřbitov s kostelem svatého Víta. Nechybí zde obchody, nemocnice ani různá zařízení pro trávení volného času. Ve městě nechybí ani letiště či pivovar. Děti nezapomněly ani na proticovidová opatření a dveřích mnohých objektů najdeme upozornění na nošení roušek. Velkou péči děti věnovaly systému veřejného osvětlení. Každé z dětí si také umístilo do města svůj vlastní domeček.