Úspěch našich znalců baroka

29. 3. 2021

Vynikající úspěch Lukáše Wenkeho v krajském kole dějepisné olympiády.

Již několik let se na ZŠ Komenského pořádá okresní kolo dějepisné olympiády. To letošní proběhlo 18. ledna 2021 netradičně, jako v posledním roce téměř vše, on line.
Soutěžící ze čtyř škol z okresu se utkali v devadesátiminutovém klání v celkovém počtu dvaceti otázek na téma baroko. Vzhledem ke koronavirové situaci nebylo bohužel organizačně možné uspořádat školní kolo, proto byli za Komendu do toho okresního kola nominováni tři žáci s nejlepšími znalostmi v oboru historie ze tříd 8. A, 9. A a 9. B. Volba to byla zřejmě velmi dobrá, protože se můžeme na tomto poli chlubit dalším úspěchem v řadě. Lukáš Wenke tuto vědomostní soutěž vyhrál (z celkových 80 bodů získal 65), Martin Fiala byl čtvrtý a Adam Svoboda pátý.
Soubor otázek do okresního kola dějepisné olympiády pro letošní rok vypracovalo jako vždy Ministerstvo školství. Otázky pak byly účastníkům rozeslány koordinátorkou paní Zmeškalovou v interaktivním formátu pdf. Všichni soutěžící pracovali anonymně na počítači, pouze pod registračními čísly. Tudíž ani hodnocení všech prací, které proběhlo také pod hlavičkou naší školy, nemohlo být nijak ovlivňováno. Všichni jmenovaní soutěžící se probojovali do krajského kola, na které se poctivě dva měsíce samostatně připravovali. Krajské kolo se konalo 19. března 2021 opět v online podobě. Je až neuvěřitelné, že mezi 30 nominovanými (většinou žáky gymnázií) se umístil na pátém místě právě náš Lukáš Wenke (od třetího místa jej dělilo jen 0,6 bodu). Je třeba ocenit svědomitost a píli, se kterou k soutěži přistoupil. V krajském kole se mohou takto dobře umístit pouze žáci s obrovským přehledem, ti kteří rádi čtou a věnují se studiu historie ve svém volném čase. Lukášovi, ale i Martinovi a Adamovi, kteří naši školu v krajském kole reprezentovali, velmi děkuji. Monika Krejčí.

Mgr. Monika Krejčí

učitelka 2. stupně, D, Ov