Ekonomická olympiáda na Komendě

21. 1. 2023

Naši deváťáci se zapojili do soutěže Ekonomická olympiáda.

Finanční gramotnost a základy ekonomie jsou součátí testu Ekonomické olympiády pro ZŠ, kterým v průběhu ledna prošly třídy 9.B, 9.C a 9.D. Finanční gramotnosti se na naší škole věnujeme již řadu let v rámci hodin Maž, čili matematiky pro život, dále v  hodinách občanské výchovy a také v matematice. Žáci sa snažili zodpovědět ve vyměřeném čase 40 minut co nejlépe a nejrychleji 25 otázek, které se točily kolem úroků, hospodaření domácnosti, různých finančních poduktů, daní atd. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Pro SŠ již EO probíhá sedmým rokem, pro základní školy jde teprve o ročník druhý.

Jak naši deváťáci dopadli, se dozvíme v první polovině února. 100 nejlepších z celé republiky pak postoupí do celostátního kola. Uvidíme, zda nejlepší z výsledků našich žáků, které se pohybovaly těsně po 80 %, budou na toto kolo stačit.

Odkaz na stránky Ekonomické olympiády jsou zde

Rozhovor se zakladatelkou Ekonomické olympiády pro žáky a studenty na ČT24 zde

Mgr. Zuzana Růžičková