Krajské kolo Logické olympiády 2022

7. 11. 2022

V krajském kole Logické olympiády v Hradci Králové nás dobře reprezentovali tři žáci naší školy

V kategorii A (3.-5. třída) se v Logické olympiádě v krajském kole 4.11. v Hradci Králové umístil na velmi pěkném 23. místě M. Košina a na 30. místě M. Hamáček - oba z 5.třídy. Celkem v této kategorii v kraji soutěžilo 54 účastníků, kteří vzešli z celkem 1047 řešitelů v základním kole v našem Královéhradeckém kraji.

V kategorii B (2. stupeň ZŠ a gymnázia) se umístil na 41. místě V. Lička z 8.C, který soutěžil s dalšími 54 soutěžícími v krajském kole. Zde se základního kola, ze kterého Vašek postoupil do kraje, zúčastnilo  1740 řešitelů.

Za zmínku určitě stojí, že i nejmenší děti z druhé třídy se snažily a i když se zde v kategorii A2 nepostupuje do kraje, určitě ráda zmíním J.Kužela z 2.C, který byl z naší školy v kategorii A2 nejlepší a celkem je na 56. místě z 245 řešitelů v našem kraji.

Logické olympiády se letos zúčastnilo v ČR rekordních 94 657 žáků z 3 751 škol a tudíž konkurence byla zatím nejvyšší ze všech ročníků této soutěže. První 4 z kraje postupují do celostátního kola, které se letos koná v Praze a děti usednou řešit své příklady do poslaneckých lavic v budově Sněmovny. Tak uvidíme příští rok, třeba se zadaří ještě lépe než letos.

Všem třem chlapcům děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy v krajském kole LO !

Mgr.Zuzana Růžičková - metodik matematiky ZŠ Komenského, Trutnov

(Na přiložených fotografiích vidíte posluchárnu Fakulty informatiky a managementu Univerzity HK, kde se krajské kolo konalo (náš žák je ten s největším úsměvem uprostřed), dále organizátory z Mensy, fakulty a z Krajského úřadu HK a také Vaška před budovou UHK.)

Mgr. Zuzana Růžičková

učitelka 2. stupně M, Př