Biologická olympiáda

4. 5. 2022

Šesťačka a sedmáci prověřili své znalosti z biologie

Dne 22. 4. se v Malých Svatoňovicích konalo okresní kolo Biologické olympiády v kategorii 6. - 7. tříd.  Účastníci museli předem doma vypracovat vstupní úkol. Následně soupeřili v poznávání rostlin a živočichů, vyplňovali test z tématu Jak přežít zimu a nakonec zkoumali peří v laboratorním úkolu.

Nejlépe si z naší školy vedl V. Lička ze 7. C. Z celkového počtu 22 účastníků obsadil 9. místo a postupuje do krajského kola.  Úspěšně nás také reprezentovali A. Dvořáková ze 6. B (12. místo) a L. Jeřábek ze 7. C (15. místo). Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.