6. B si užila turisticko-adaptační kurz v pohádkovém Slunečném údolí

S příchodem nového školního roku zažili žáci 6. B nespočetná množství zážitků při jejich prvním týdenním turisticko-adaptačním kurzu.
Kurzu, který se konal 11. - 15. září 2017 ve středisku Slunečné údolí, Vlastějovice (nedaleko Ledče nad Sázavou), se zúčastnilo 24 žáků a 3 pedagogové: A. Imlaufová, I. Sixtová a M. Wenková.

Co všechno jsme zažili?

Dobrodružný program s environmentální tématikou s názvem Noemova archa, ve kterém si žáci namalovali svoji archu, také našli spousty zvířátek, zjistili, čím se živí a co k životu potřebují. Nakonec se jim povedlo zdolat i další úkoly a získat zasloužený diplom.
Ze zážitkových aktivit si užili: lukostřelbu, lezeckou stěnu, bungee trampolíny, nízká lana a rafty. Na programu bylo i plánování trasy do okolí, orientace v terénu a následně turistika v krásném údolí řeky Sázavy do blízkých Chřenovic a Budčic s možností prvně vyzkoušet přívoz přes řeku.
Díky relativně chladnému počasí a touze po opékání jsme se odhodlali založit tábořiště a poté si u ohně společně zanotovat a sníst špekáčky. Nakonec si žáci mohli zatancovat a užít si poslední večer na diskotéce v prostorách netradiční jídelny.

Co žáci řekli na týdenní pobyt v přírodě?

„Líbilo se mi, jak nás v chatce bylo hodně :-)."
„Líbil se mi táborák."
„Líbilo se mi, že jsem potkala cizí školu Dino, že jsme za vedoucí programu měli Kiku a že to bylo hodně aktivní."
„Líbila se mi noční hra."
„Líbil se mi program."

Adriána Imlaufová