Šachový turnaj špuntů ve Dvoře Králové nad Labem

Mladí šachisté ze šachového kroužku při ZŠ Komenského Trutnov se  dne 21. 5. 2016 zúčastnili ve Dvoře Králové nad Labem šachového turnaje mládeže, tzv. turnaje špuntů.
Úvodem bych chtěl poděkovat paní Bánské, která byla ochotna ve svém volném čase vzít osobní automobil a pomoci s dopravou kluků na tento turnaj.
Hrálo se na 5 kol tempem 20 minut na partii, důležitou roli hrálo vylosování soupeřů na jednotlivá kola.
Největší zastoupení jsme měli v kategorii 5. až 9. třída. I když, s výjimkou Honzy Bernharda, naši šachisté patřili k nejmladším v této skupině, rozhodně se neztratili. Karel Měřínský, Jarda Semerák i Matyáš Rozínek získali po 3 bodech z 5 možných. Nejvýše se umístil Karel Měřínský (měl nejlepší pomocné hodnocení), a to na pěkném 3. - 4. místě z 11 účastníků. Hned za ním ho na 5. místě následoval Jarda Semerák a v závěsu za nimi obsadil vinou horšího pomocného hodnocení 7. místo Matyáš Rozínek. Honza Bernhard hrál výhradně se svými kamarády z Trutnova a bohužel se mu výsledkově tolik nedařilo - skončil na 11. místě.
Lukáš Wenke byl jediným zástupcem ZŠ Komenského v kategorii 3. až 4. třída. Přestože v některých partiích stál lépe než jeho soupeř, bohužel se mu nepodařilo žádnou z nich dotáhnout do vítězného konce. Obsadil tak poslední, 11. místo.
V nejmladší kategorii předškoláci (2. třída) jsme také měli své želízko v ohni, a to Matěje Bánského. Také pro něj to byla velká škola šachu. I přes velkou snahu některé nadějně rozehrané partie bohužel nedovedl k vítězství, čímž obsadil konečné 12. místo ze 13 účastníků.
Turnaj byl velice pěkně zorganizován v hezkém prostředí Domu dětí a mládeže jednička, a proto si myslím, že se ho rádi po roce opět zúčastníme!
Dne 29. 5. 2016
Jiří Wenke, vedoucí šachového kroužku