Comenius projekt.

Ve dnech 4. až 6. března jsme byli v rámci projektu WEATHER IN SCHOOL na návštěvě první partnerské školy JOHANNES SCHARRER GYMNASIUM v Norimberku.

Hostitelská škola pro nás kromě zajímavého programu zajistila i hezké počasí, takže jsme si mohli hned první den vychutnat komentovanou prohlídku Norimberku.

Od úvodního setkání všech partnerů projektu v Trutnově v listopadu minulého roku se udělalo hodně práce, ale užilo se také hodně legrace, např. při nácviku písní s tématikou počasí v národních jazycích našich partnerských škol.

Obsáhlé fotogalerie z našich setkání, ale i mnoho dalších výstupů projektu lze nalézt zde.

Naše příští cesta bude v červnu do tureckého Samsunu.

A jak vidí návštěvu Německa dva jeho přími účastníci z řad žáků naší školy:

Starobylé město, majestátní hrad z minulého tisíciletí vytesaný do skály nad ním. Červené střechy opravených a po válce znovu vystavěných domů. Historické centrum města obenané vysokými hradbami, zapadající slunce a tmavé stíny moderních budov a továren...To je Norimberk, německé město ležící v Bavorsku nedaleko českých hranic.
Čeština, němčina a hlavně angličtina. Naše nerozlučná česká grupa, pár průšvihů a spousta nekonečné legrace. Velký Kuba, malý Dan, šarmantní Patrik, odvážná Hanka, nesmělá Eliška a jaro plné energie... Spolu se studenty i učiteli z Litvy, Turecka a Španělska, jsme si plně užívali programu připraveného domácími německými kolegy. Navštívili jsme ZOO Norimberk s delfináriem, téměř jsme se ztratili v největším kině Německa a zase naopak jsme hledali každé anglické slovíčko, které by nám mohlo pomoct při konverzacích v našich hodtitelských rodinách :)
Zkrátka jsme si to jak se patří užili, alespoň co se týče mě. (Eliška Bartoňová)

Neděle, hodina po poledni. Vyjíždíme z Trutnova na setkání do Norimberku s naší osmičlennou výpravou: učitelé Fišer, Geťko a Jírová a my Hanka, Eliška, Patrik, Kuba a já, Dan.
První den nás uvítali na jejich škole a hned potom nás rozdělili do skupin, ve kterých jsme si prohlíželi historické centrum města. Byl jsem v dobré skupině, dost jsem se toho dozvěděl a pobavil se se známými :D. Po obědě nás po škole provedl německý žák, který umí česky a poté následovala sportovní část v jejich moderní hale. Pak jsme došli na hodinu němčiny.
Druhý den začal dvouhodinovým sezením na jejich hodině angličtiny, po kterém následovalo zpívání písniček o počasí v pěti jazycích a potom prezentace prezentací. Dopoledne se zakončilo obědem. Po tak dobrém obědě následoval kvíz a za každou správnou odpověď jsme dostali bonbon, pak mně bylo špatně. Další akce byla vytváření mlýnů a fotovideí. Na konec dne nás naši přátelé z Německa pozvali na film Life of Pi do kina Cinecitta. Samozřejmě v němčině.
Poslední den začal exkurzí do norimberské zoo, kde hlavní atrakcí bylo delfinárium. Byl to vážně velký zážitek, doporučuji! Po malém občerstvení jsme se přemístili zpět do centra města na nakupování, co nám peníze stačily. Po nakupování přišla naše další úspěšná hodina němčiny. Náš poslední večer byl zakončen velmi úspěšnou módní přehlídkou. Předvedenou Hankou a Patrikem, který se s letní kolekcí (plavky) vracel na molo hned třikrát. A konečně závěrečná večeře - švédské stoly! A můj nezdařený pokus o interview do radia. Ráno v osm jsme odjeli.
Celkově musím tento čas strávený v Německou pochválit ze všech stran, hlavně z té české. Nic se nepokazilo a vše se velice zdařilo. Jsem rád, že jsem tam mohl být. Díky :D. (Daniel Hrdinka)