8.D na kolech

9. 6. 2023

8.D na kolech aneb i v malém počtu to jde

Když se chce, všechno jde, v malém počtu kilometry i počasí zkrotíme :)

I když to tak nejdříve nevypadalo, nedali jsme se odradit a navzdory všem předpovědím počasí a nastalé nemocnosti jsme ve středu vyrazili po první trase. Kombinace silnice-silnička-lesní upravená i neupravená cesta prověřila zkušenost a znalost jízdy, vytrvalost i nadšení každého z nás. Lesní upravená část byla tou nejoblíbenější, asi i proto, že byla z velké části z kopce.

Druhý den a druhá etapa byla pro změnu zkouškou odhodlání a vytrvalosti. Zvládli jsme ji všichni a skvěle! Odměnou byla jízda na bobové dráze i zastávka na velmi milé občerstvení. Za což moc děkujeme!

Odpolední sportovní vložka na zahradě školy potvrdila heslo “kdo si hraje, nezlobí” a také, že nám rychleji vytráví. Po postavení stanů jsme se tedy pustili do vaření večeře. Kdo neochutnal pravou gulášovku vařenou v kotlíku nad ohněm, netuší, jaká je to mňamka. A když už bylo roztopeno, opekli jsme i špekáčky a další pochutiny. Vše proloženo zpěvem, samozřejmě. A pak už na kutě, ať je síla na poslední den.

Páteční ráno začalo velmi příjemně – snídaní od maminky (moooc děkujeme), pak už jen rychle zabalit a uklidit a hurá na poslední, čistě sportovní etapu na Dolcích. Upravený triatlon (kolo-běh-číselný sprint) byl plný překvapení. Na závěr si každý, pod pečlivým učitelským dozorem, vyzkoušel i střelbu ze vzduchovky. Medaile, diplomy a odměny rozdány, přesun ke škole a konec…zatím… třeba si to ještě někdy zopakujeme :)

MJ

Mgr. Markéta Janková